Królewska restauracja na rocznicę

Królewska restauracja na rocznicę

Nie dawno obchodziliśmy naszą 30 rocznice ślubu. Chciałem sprawić mojej żonie wyjątkowy prezent, więc wymyśliłem, że przy okazji pobytu w Krakowie, gdzie organizowaliśmy wyjazd zabiorę ją w jakieś wyjątkowe miejsce. Jak wiadomo Kraków sam w sobie jest wyjątkowy, na każdym kroku można przenieść się w dawne czasy. Nie pozostało mi więc nic innego jak potraktować ją po królewsku i spędzić ten wieczór w najstarszej restauracji – Wierzynku. Z pewnością wiecie, że nazwa restauracji pochodzi od nazwiska mieszczanina- Mikołaja Wierzynka, który to zorganizował ucztę w 1364 roku. Była to oczywiście uczta królewska, na której bawili cesarz Karol IV Luksemburski, Król Kazimierz III Wilki oraz wielu innych królów i książąt.

Wchodząc do środka tej wyjątkowej restauracji od razu można poczuć się jak w bajce. Starodawny wygląd przenosi nas w dawne czasy. Restauracja jest zlokalizowana na płycie Rynku Głównego w jednej z wielu kolorowych kamienic. Jest ona także podzielona na sale, a każda zachwyca swoim wystrojem i klimatem. Jedzenie jest wyborne i podane z najwyższą klasą. Niestety wykwintności smaku nie można opisać, musicie sami się o nim przekonać. Późniejszy spacer po rynku i wsłuchiwanie się w odgłosy i gwar nocnego życia Krakowa, były idealnym zakończeniem naszej kolacji z okazji rocznicy.

Chcemy zachęcić Was do celebrowania sowich własnych chwil, a jeśli jesteście w Krakowie i macie jakąś ważną rocznice, warto obchodzić ją w iście królewskim stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>